HanGeng

8. srpna 2011 v 20:46 | Doragon |  HanGeng


Bio

Hangeng, v Korei známý jako Hankyung, je Čínským popovým zpěvákem a hercem. Je členem Super Junior a také leaderem jejich podskupiny, Super Junior-M. Jako jeden ze 4 hlavních tanečníků vymýšlí choreo pro SJ. Je také známý díky svému talentu pro čínské tradiční tance. Díky tomu, že je členem Korejské skupiny je významným přispěvovatelem Korejské vlny v Číně. Jako jeden z prvních a nejvíce vlivných čínských umělců v Korei, byl vybrán jako nosič pochodně na Olympijských hrách roku 2008 v Pekingu pro jeho přínos v kulturních změnách mezi Čínou a Jižní Koreou.

Jak se dostal na scénu

Ve 13ti letech nastoupil na Central University for Nationalities a opustil tak Mudanjiang pro Peking, aby zlepšil své tanenčí dovednosti. V prosinci 2001 si Hangův kamarád všiml připravované taneční soutěže v Pekingu a i když prvně Hang váhal, zapsali se spolu na H.O.T. China Konkurz, který byl hostován Korejskou talentovou společností a značkou SM Entertainment. Šance v soutěži byly 3000 ku 1, ale Hang neměl sebemenší šanci na vybrání poté, co konkurz skončil.
Po konkurzu pracoval krátce jako herec, neměl však velké role, hrál jen v pozadí. Později v srpnu 2002 mu přišlo oznámení, že byl přijat SM Entertainmentem. Poté, co odmaturoval, byl poslán do Jižní Korei a začal chodit na kurzy herectví, zpěvu a tance a mimojiné na kurzy korejštiny. V polovině roku 2003 se přestěhoval na kolej za ostatními "praktikanty", kteří byli pod stejnou značkou. S ostatními byl zapsán do odborné třídy a stal se studentem tance.

v Super Junior

V únoru 2005 byl oficiálně prohlášen za člena Korejské hudební skupiny SJ. Jelikož byl prvním členem z Číny, byla tato skupina médii ostře sledována. O tři měsíce později se Hang zúčastnil jako runway model ve Fashion Show organizovanou Bum Sukem.
Aktivně se účastní variete show a je častým hostem v Love Letter a Star Golden Bell. Díky tomu se stal populárním i v zámoří. Kromě Korei je známý i v čínském varieté a je jedním z prvních K-pop idolů, co se v nich objevili. Se Super Junior se stal v Číně národní celebritou a v roce 2008 se stal členem Super Junior-M (podskupiny SJ). Se SJ-M vydali své první album v čínštině, Me, 2.května 2008.

Opuštění SuJu a solo kariéra

V prosinci 2009 požádal o ukončení smlouvy se SM Entertainment a po několika měsíčních soudních tahanicích skupinu Super Junior nadobro opustil. Médiím se svěřil, že SME děkuje za péči v uplynulých letech a že tak učinil kvůli problémům ve spolupráci s agenturou, kvůli svojí hrdosti. 6. července 2010 vydal své první solo album Geng Xin a k tomu natočil i hudební video FIRE :))

Zajímavosti

• Pocházel z chudé rodiny, takže když Čínu opustil, byl absolutně bez peněz. Do Korei se přestěhoval aniž by tam někoho blíže znal nebo vůbec uměl korejsky. Jak se stal slavným, začal domů posílat většinu peněž, které vydělal. Dokonce své matce koupil knedlíkovou restauraci (dumplings restaurant).

• Než debutoval, zavítal do Korei s prázdninovým vízem -> musel se každé 3 měsíce vracet pro prodloužení. Poté, co v roce 2005 debutoval, mu společnost zařídila pas, který mu dovolil zůstávat na delší čas. Nicméně tento pas mu přísně omezil propagační aktivity a vystoupení v televizních společnostech v Koreji. Jakožto číňan totiž mohl vystupovat pouze ve 3 TV programech Korei, ale... po problému s vízem mu bylo řečeno, že pokud se v nějakém z nich vůbec objeví, bude z Korei vyhoštěn. Tak přišel s nápadem jak skupině pomoct... proč by nebylo možné vystupovat po boku kluků, kdyby nikdo nevěděl, kdo vlastně je? Na všechna nadcházející vystoupení tedy nosil masku přes obličej, aby ho nikdo nepoznal. (rasistický bastardi!) Většinou tancoval vzádu, s kloboukem na hlavě a maskou na obličeji a když přišla část, kdy měl zpívat, ostatní členové zpívali za něj. Trvalo to tak 2-3 měsíce... až se nakonec někdo rozhodl to změnit. Heechul ho posunul dopředu a řekl mu, ať nemá strach, poté sundal masku. Když ho potom vyslýchali a ptali se proč to udělal, řekl "Nevím nic o právu a zákonech, ale vím, co je správné a co ne.".. (a tím si získal moje srdce, chudák Hangy T.T) V roce 2008 Hangeng veřejně odhalil svou identitu v novém klipu... od té doby, co se vyřešil problém s vízem nebyla potřeba ji skrývat a zbyly na ty časy jen smutné vzpomínky.

• V březnu 2008 byl vybrán jako nosič pochodně pro Olympijské Hry, stal se tak prvním členem boybandu v historii zvoleným pro tuto úlohu. Vysloužil si ji díky jeho činnosti v podporování čínské kultury v zahraničí. Jeho pořadové běžecké číslo bylo 240 a nejen to, také zpíval úvodní píseň OH - Peking Vás Vítá (Beijing Welcomes You).

• Jelikož neumí moc dobře korejsky a má srandovní výslovnost, ostatní si z jeho vystupování často utahují. Většinou to ale bere sportovně :D

• Je báječným tanečníkem, zvládá spoustu druhů tanců... plus přesně 56 těch tradičních čínských.

Zdroj:TADY!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luna-yamakoto luna-yamakoto | Web | 8. srpna 2011 v 21:49 | Reagovat

AWSOME DESIGN ;)))**

2 Luna-Yamakoto Luna-Yamakoto | 13. srpna 2011 v 17:23 | Reagovat

Hovene, kdy se vrátíš? :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama