PG 8.díl-Sestřička

26. srpna 2011 v 16:41 | Doragon |  Příští generace
Něco o rodiných vztazích.. :D


Stála jsem v tom lese a prohlížela si blondýnku.
"Působivé." pronesla něžným hlasem. "Koukám že se žížalama fakt trénuješ."
"No jistě. Co sis myslela? Že budu čekat na to, dokud mi to všechno nenaleze do hlavy samo?" mrkla jsem na ní,
"No, člověk nikdy neví co od tebe čekat. A to je v bojích docela velká výhoda." Přešla blíže ke mně, levou rukou mě objala okolo ramen a pravačkou mi začala cuchat vlasy.. dávala mi "ořecha".
"Jak žijééš prcku?"
"Héj héj dóst to už stačí!" snažila jsem se jí vymanit ze sevření, ale moc to nešlo. Po chvilce konečně přestala. POdívala jsem se na své rozježené vlasy.
"No super, co teď s tím? víš jakou práci to dá ráno učesat? Tohle budu muset rozčesávat sakra dlouho!" Snažila jsem se to nějak spravit tím, že jsem si plivla do dlaní a zplácala vlasy co nejtěsněji k hlavě.
"Ty seš dobytek!" ohrnula nade mnou nos má sestra Tamashi.
"Máš nějakej jinej nápad?"
"Jo..." ukázala k malé louži kousek od nás. Mě se jen u hlavy objevila kapička.
"Kam razíš?" zeptala se mě a oprašovala si oblečení.
"Nó... teď už asi nikam. musim udělat něco s tou slámou." Ukázala jsem si na hlavu.
"Není to tak hrozný, koukej..." vytáhla z kapsy modrý šátek a uvázala mi ho kolem hlavy alá stará bába.
"Díky, to je mnohem lepší." řekla jsem mrzutě a sundala si šátek z hlavy.
"Héj, bylo to mnohem lepší než ty tvoje stojící hřebíky, nebo poslintaný vlasy." hájila se. Když jsem si své neposlušné vlasy jakž takž urovnala, něco mě napadlo.
"Hele, víš ty co? Představím tě Luně. JE to fajn holka, znám jí od školky. Teď s ní jsem v týmu, vidíš? Jsem genin s červenou páskou. Čumíš co?" ukázala jsem na svou pásku uvázanou kolem pasu a natočila jsem ji tak, aby se v malinkém slunečním paprsku zaleskl plíšek se znakem listové vesnice. Když jsem si všimla, že Tamashi uhýbá před odraženým paprskem, rozhodla jsem se ji trošku poškádlit.
"Hůstýý!" Začala jsem házet "prasátka" po Tamashině obličeji
"Hej, hej. Dost, to stačí, bolí mě oči. Nech toho." Bránila se Tamashi. "A o Luně vím. O té zrzce a o tom rudovlasym záprtkovi mi neříkáš poprvé a určitě ne naposled. A něch mě sakra už s těma prasátkama." zakrývala si oči rukama, ale to jí bylo k níčemu, dokud jsem nepřestala já sama.
"Jak ti prosimtě mohli dát červenou pásku prde? Nikdy jsem neviděla genina s červenou páskou a ještě víc mě udivuje, že jí dali zrovna TOBĚ!" zavrtěla hlavou a zkoumala červenou látku. Nejspíš, jestli to není padělek.
"Hej máš nějakej problém? Tak se podívej pořádně sestřičko. Opravdu mám červenou pásku. Nejspíš proto, že mě cvičil Zack a občas i Hana. Oba mají totiž černou pásku. No... a možná..."
"HEJ! Jak možná??.. co možná?!"
"Možná jsem měla jenom štěstí!" usmála jsem se.
"pufff... to je podle mě dost realistický. Ty máš totiž víc štěstí jak rozumu."
"To chceš říct co? Že jsem uplně blbá?"
"Tím chci říct to, že se někdy chováš jako úplný idiot..." zkřížila ruce na prsou a uzemnila mě. Je pravda, řže jsem si nedavno všimla, že na mě někteří lidé civí tak nějak.. zkoumavě.
"No to je jedno, pojď, pžedstavím ti Lunu osobně!" chytla jsem Tamashi za ruku a vláčela ji lesem. Občas jsem s ní "omylem" vymetla i nějaké to křoví.
"Proč musíme jít sakra lesem? je to mnohem dál, než kdybychom šly lesem."
"Jo já vím, ale chtěla jsem se projít. HEle, normálně, dneska se mi zdál sen."
"NEpovídej..." žekla nezaujatě sestra.
!NO ale jako fakt! To bylo teda něco. Normálně, ráno jsem vstala a šla za Lunou. vypadalo to tam ale trošku jinak. Luna bydlela v nějakém hrozně vysokím baráku skoro úplně nahoře. BYla tam velká chodba a uprostřed stála nějaká nádoba s benzínem. Jak jsem se tam tak procházela, tak jsem o tu nádobu zakopla... Všude se to rozlilo, tak co jsem jako měla dělat? Tak sem prostě vzala sirky, zapálila to a pak vyletěla z okna."vyprávěla jsem.
"Ty jseš psychouš. Tos to nemohla třeba utřít?"
"Próč? a čím asi?"
"NO já nevim, něčim prostě."
"Nebudu si špinit hadry benzínem!" klepala jsem si na čelo.
"Takže to radši podpálíš celej barák?"
"Byl to jenom sen prosím tě..."
"To je taky jediný štěstí..."
Za okamžik jsme stály u domu, kde Luna bydlí. OKnem jsem nakoukla do kuchyňky. Byla prázdná, pokrčila jsem rameny a vešla dovnitř.
"Hele, neměla bys na ni třeba zav-" větu nedořekla, protože jsem jí zacpala pusu a naznačila jí, ať je ticho. Ukázala jsem jí, ať jde za mnou a blýžila se ke shodům. Když jsem došlápla na první schod, trošku to vrzlo. Zastavila jsem se a doufala, že to Luna neslyšela.
"HEj Dor, co když teĎ vylezou její rodiče a budou si myslet, že se sem chceš vloupat?" pošeptala. Otočila jsem se na ní a můj úsměv trochu ochabl.
"Ona je sama..." řekla jsem a zase se otočila na schody. Opartně jsem našlapovala a po několika slaboučkých vrznutí, se mi podařilo dosáhnout až vrcholu. Došla jsem ke správným dveřím, které vedli do pokoje, který patřil Luně. NAkoukla jsem klíčovou dírkou ve dveřích. Byla tam. Seděla u stolu a asi něco psala... nevím. V duchu jsem si odpočítala: 3...2...1...
"Banzáááj soudružko!" Začvala jsem a otevřela dveře tak prudce, že jsem málem upustila kliku a dveře by narazily do zdi.
"AAAp!" Vyjekla Luna. Nadskočila na židli a hodila po mě tužku, tím ostrým hrotem napřed. Moje reakce byla blesková. Spíš to byl jenom takový.. reflex. Chytila jsem do ruky tužku, která mi málem propíchla břicho. Nečekala jsem, že zareaguju tak rychle. Vlastně jsem nečekala že vůbec zareaguju. Ale když už se stalo, dělala jsem, jako bych to čekala a cítila jsem se jako profík.
"Ježiš Dor, ty jsi pitomá. Víš jak jsem se lekla? ... No super, teĎ abych to dělala znova..." koukla se na stůl. Zajímalo mě, co tam dělala, tak jsem se šla podívat. Můj pohled spočinul na papíře, kde byl nakreslený nádherný portét našeho učitele Kakashiho.
"Týý jo Luno... nevěděla jsem že si ti Pacaši líbí." šťouchla jsem do ní loktem a rošťácky se usmála.
"Kdo říká že se mi líbí? Nelíbí!, prostě jsem nudila, to je všechno."
"No tak na to že jsi se nudila je to fakt dobrý. To stínování, rysy... sakra... jako by mu z oka vypadl!" Vzala jsem si obrázek do ruky a prohlížela si ho.
"Cože? Vždyť je to strašný. Vlasy má úplně šejdrem, kouká bůh ví kam. Akorát ten nos se mi povedl... ale to je jedno, protože to budu muset kvůli tobě udělat znova." zněla trošku naštvaně.
"Proboha proč bys to dělala znova? Vždyť je to úplně dokonalý!"
"Protože je to hnusný a protože jsem tady kvůli tobě přetáhla, jak jsem se tě lekla!" ukázala na krátkou šmouhu u senseiova oka. POzvedla jsem obočí...
"To vygumuj ne?" zavrtěla jsem hlavou. Luna už chtěla protestovat ale do toho jí skočila Tamashi.
"Pááni... tohle všechno si kreslila ty? Pááni. Kolik že ti je? 12? Holka ty máš talent!" sestra obdivovala obrázky, které byly vyvěšeny skoro po celém jejím pokoji.
"Ehm... jo... díky..." řekla Luna trošku rozpačitě. Chvíli jsem se na dívala jak na blbce. Proč je taková... no... no prostě rozpačitá?... hmm... Pak mi to docvalko.. sem já to ale ....
"Ježiš promiň... Luno, tohle je moje starší sestra Tamashi." Holky si kývly na pozdrav. Obě se na sebe mile usmály.
"Luno, máš talent. opravdu. Dor mi o tobě řekla pár věcí ale nikdy mi neřekla, že kreslíš. Je to fakt krásný."
"Děkuju. Ale není to nic moc." Luna byla vždycky troškař a na každém svém obrázku, který jsem já považovala za naprosto božský, ona našla aspoň 7 věcí, které se jí nezdály.
"Blázníš? Jsou to hotový díla. Samozřejmě. Každý autor není se svým dílem někdy spokojený ale tohle? Na tomhle se dá najít opravdu málo nedokonalostí. A kdybys viděla jak kreslí Dor... tohle opravdu labužnická lahůdka."
"Héj, já se snažím!" hájila jsem se.
"No, snaha by možná byla ale vásledky žídné."
"Náhodou, mamka si dala můj včerejší obrázek na lednici."
"Myslíš ten obrázek ve stylu >čárka, čárka, kolečko< s pár barvama, kterému ty říkáš, že je tam celá naše rodina?"
"JO!, mamka říkala že se mi poved."
"Kdyby si mamka vzala obrázek 12-ti leté Luny a tvůj, 13-ti leté Doragon, tak by změnila názor!" provokativně na mě mrkla. Luna se smála.
"Čárka, čárka, kolečko?"
"Jo, měla bys to vidět, takové obrázky jsem kreslila v 5 letech. Ba né, ještě mladší." řekla Tamashi.
"No tak neumim kreslit. No a co? Luna má talent na tohle, já zase na něco jiného."
"A na co ty máš talent prosím tě?" hmm.. musela jsem zapřemýšlet.
"No... umím hrát na šutry."
"NA šutry?" nechápala Luna. A tamashi očividně taky ne.
"No na kameny prostě."
"JAk se prosímtě hraje na kameny?" popichovala mě zase Tamashi.
"Víííš, když o sebe bouchneš 2 kameny, tak to vydá určitý zvuk." rozhodla jsem se z ní udělat debila.
"No jo, ale k tomu nepotřebuješ talent abys o sebe mohla tlouct kamenama." usmála se Luna.
"O to nejde. KAždý kámen má jiný tvar, velikost a strukturu. Když o sebe praštíš třeba oblázkama, udělá to takový jemný zvuk. Když o sebe praštíš třeba pískovcema, je to takový tlumený a když jima bouchneš nad alobalem, tak ten spadaný písek vytvoří zajímavý zvuk. Pro efekt."
"Ehm.. jo tak... no... to jen tak někdo neumí..." ozvala se Tamashi.
"A nebo třeba, když si vezmete 2 křemínky. Týýjo, věděli jste, že když o sebe tlučete 2 křemínkx, ýe z toho lítají jiskřičky? Díky nim můžete udělat i oheň." zatvářila jsem se pišně nad tímto zjištěním. Lunu ani Tamashi to ale ovšem nějak nepřekvapilo.
"Víš Dor, křemeny se běžně používají na zažehnutí ohně...." žekla znuděně Luna.
"No vidíš, teď už to víš. Kdybych ti to neřekla tak nevíte nic.. co?" vyplázla jsem jazyk. Mě neoblafnou.
"No, já radši půjdu. Ráda jsem tě poznala Luno." usmála se sestra.
"Už? Co budeš dělat prosimtě?" Chtěla jsem, aby byla ještě chvilku s námi.
"Musím jít za klukama. Měli jsme vymyslet něco na bráchu. Zítra má svátek." Totiž, sestra je v týmu se dvěma kluky. Ještě jsem je neviděla, ale Tamashi je s nima skoro pořád. Ty kluky a Tamashi trénuje můj brácha Zack. Takže to má tamashi celkem dobrý, že její sensei je její vlastní brácha.
"No jo vlastně... no.. já pro něj ještě nic nemám.." zatvářila jsem se smutně.
"BuĎ v klidu Dor, můžeš mu zahrát serenádu na kamínky." Šťouchla do mě Luna... vrhla jsem na ní pohled, který by jí mohl probodnout skrz, kdyby to šlo.
"To je fakt. Jo a Luno, Dávej na Dor bacha..."
"Hej, neměla bych já spíš dávat bacha na ní?" dala jsem ruce v bok.
"No, to je moc riskatní. Hlídej jí Luno, dobře?" mrkla na ní.
"Proč? Je to s ní dnes horší, než jindy?" zeptala se Luna.
"No, spíš má nebezpečný myšlenky... drž jí daleko od benzínu..." Usmála se, žekla ahoj a odešla.
"Od benzínu?" koukla na mě Luna.
"Níc níc, to není důležité." máchla jsem rukou.
"To musí být fajn, když máš jako senseie svýho bráchu." usmála se.
"Jo.. ale to taky není důležité." usmála jsem se a podrbala jí na hlavě jako pejska. Luna sebou cukla.
"A co je teda důležité?" zamračila se.
"To, že je v týmu se 2 staršíma klukama." mrkla jsem na ní a spřádala plány. Ve vesnici znám snad skoro všechny kluky. POhledné i ty.. no.. ty druhé. Ale ještě jsem neměla tu možnost poznat Tamashiny kámoše. To se musí napravit.
"Hmm... a co teĎ budeme dělat?" zeptala se Luna.
"Půjdem lovit kluky." řekla jsem nadšeně a mrkla na ní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Izzy , Luna Izzy , Luna | Web | 26. srpna 2011 v 17:14 | Reagovat

jee do řitě to je hustý! :D Já chci vidět Dor jak loví kluky do řitěě!! :D kdy bude další díl? :D

2 Doragon Doragon | 26. srpna 2011 v 18:11 | Reagovat

Nóó to já nevíím.. kdy bude čas.. to vííš.. začíná škola... a kdy bude ten PUnk? hmm?? :D

3 Akaru Akaru | E-mail | 26. srpna 2011 v 18:43 | Reagovat

Héééj to je sakra hustý :D Že si tam dala i pár mejch rad že jo ? :D JInak to je fakt hustý taky chci vidět Dor jak loví kluky :D Doufám že budeš mít čas a vrhneš se na 9. :D :)

4 Ania Ania | E-mail | Web | 14. ledna 2012 v 19:55 | Reagovat

No viděla jsem hrát na lecos, včetně mosaznech (? nejspíš, bůhvíco to bylo) misek, ale o kamenech jsem ještě neslyšela xD Ale alespoň je to originální! Je, jak já tuhle povídku žeru ( *skeptick* říkáš po 8 dílech? <---moje vnitřní já, seznamte se xD)

5 Strange ghost :3 Strange ghost :3 | Web | 6. května 2012 v 20:17 | Reagovat

Prej: "Občas jsem s ní "omylem" vymetla i nějaké to křoví." a já byla tuhá... fakt dobrej díl :D

6 Kyunada Dovaile Kyunada Dovaile | Web | 8. května 2012 v 10:11 | Reagovat

já umím hrát na kameny :D já jsem pod stolem normálně :DDDD jdu dál..musím číst ten lov :DD

7 Ria the Evil Ria the Evil | E-mail | Web | 16. května 2012 v 22:24 | Reagovat

Tak to je moc... nejdřív si fluše "na hlavu" a potom vypráví o hraní na kameny.. :DD zabíjíš!

8 Anne-chan Anne-chan | Web | 30. března 2013 v 5:22 | Reagovat

ktee se tam vzál benzín ?_? :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama